Filmai užsienio kalba, padeda ar trukdo išmokti naujų kalbų?

Labai dažnai galima išgirsti frazę, kad norint išmokti užsienio kalbos, reikia žiūrėti užsienio filmus ir viskas taps labai paprasta. Tačiau ar išties, užsienio filmai yra efektyviausias būdas išmokti naujos kalbos? Galbūt tai tik laiko gaišimas? Yra tekę girdėti skirtingų nuomonių, vieni teigia, jog tai puikus būdas mokytis kalbų, tuo tarpu kiti įsitikinę, jog filmuose dažnai naudojama netaisyklinga kalba, kuri gali trukdyti išmokti teisingo kalbėjimo. Manantiems, jog tiesiog sėdint ir žiūrint norimą filmą užsienio kalba, pavyks visko išmokti, reiktų paprieštarauti. Tik sėdint ir žiūrint, tiesiog švaistomas filmas. Norint žiūrėti filmą ir kartu mokytis kalbos, filmą reikia ne tik žiūrėti, bet ir analizuoti.

Neužtenka tiesiog pasirinkti filmą, įgarsintą užsienio kalba. Rekomenduojama rinktis filmą, su subtitrais, jie padės lengviau suprasti kas yra sakoma. Žinoma, subtitrai ne visuomet yra tinkami. Jei tai tiesiog mėgėjiški subtitrai, rezultatas gali būti ne toks kokio tikimasi, taigi, rekomenduojama rinktis filmus su profesionaliais subtitrais. Turint omenyje, kad filmą reikia analizuoti, rekomenduojama pasirinkti filmą, sau įdomia tema, kadangi filmą teks žiūrėti keletą kartų ir jį analizuoti. Kitaip tariant, romantinių filmų gerbėjams, nerekomenduojama rinktis kovinių filmų ir atvirkščiai.

Pradėjus žiūrėti filmą, pirmiausia reikia įsigilinti į charakterius ir pagrindinę mintį, nevisiškai suprantant ką kalba veikėjai, gali būti sudėtinga suprasti pagrindinę mintį, tačiau …

Kodėl vieni žmonės kalbų mokosi lengviau, o kiti sunkiau?

Užsienio kalbų mokėjimas, tai raktas į platesnį pasaulį. Turbūt, neatsiras prieštaraujančių, kad užsienio kalbų mokėjimas, tai didžiulis privalumas. Vis daugiau žmonių, pasiryžta mokytis naujos užsienio kalbos. Vieni tai daro, tiesiog tam, kad lavintų save, kiti nori praplėsti savo žinias, treti tai daro dėl to, kad to reikalauja jų užimamos pareigos. Situacijų ir priežasčių, mokytis užsienio kalbos yra įvairių. Deja, užsienio kalbos mokymasis vieniems yra pakankamai lengvas, o kitiems tai gana sudėtingas procesas. Tam yra keletas priežasčių.

Naujausių tyrimų duomenimis, žmonėms, kuriems pakankamai sunkiai sekasi mokytis užsienio kalbų, jų smegenys, tiesiog nėra skirtos lingvistiniams įgūdžiams tobulinti. Kai kuriems žmonėms, gali būti lengviau arba sunkiau mokytis kalbų, tiesiog dėl skirtingų smegenų dalių tarpusavio nesusikalbėjimo. Paprasčiausiai, jų smegenys lengviau priima kitokio pobūdžio nei lingvistinę informaciją. Tai visiškai nereiškia, jog žmonės nėra gabūs ar protingi, taip tikrai nėra. Tiesiog, jiem lengviau įsisavinti kitus dalykus, bet tai nereiškia, jog išmokti kalbų jie negali.

Nepaisant protinių gebėjimų, dar yra ir kitų dalykų, kodėl kai kuriems kalbų yra mokytis lengviau, štai keletas priežasčių:

  • Analitinis mąstymas, kuris padeda greičiau įsisavinti kalbų specifiką, struktūrą bei taisykles.
  • Kalbų bagažas. Kai kurie, mokosi jau trečią ar ketvirtą užsienio kalbą, todėl dar vieną kalbą jiems yra išmokti lengviau. Be to,

Kalbų mokėjimo svarba

Šiandieninėje visuomenėje nuolat reikalaujama mokėti kuo daugiau užsienio kalbų. Jos atveria naujas galimybes, suteikia daugiau perspektyvų, bei įvairiose srityse padeda pasiekti geresnių rezultatų. Išties kalbų mokėjimas šiandien labai svarbus mūsų gyvenime. Kalbų dėka galima bendrauti su kitais, pasakyti ką jaučiame, ko trokštame, klausti įvairiausių klausimų ir žodžiais išreikšti tai, ko kitaip išreikšti nepavyktų. Mokant ne tik savo gimtąją kalbą, atsiveria daugiau galimybių ir visa tai ką galima pasakyti, išreikšti, paklausti gimtąja kalba, galime pasakyti ir kuria nors užsienio kalba, o tai leidžia nevaržomai bendrauti su visu pasauliu.

Viena populiariausių kalbų pasaulyje vienareikšmiškai yra anglų kalba. Šiandien ja kalba daugybė žmonių. Anglakalbiai, kartais teigia, jog žinant savo gimtąją kalbą, jiems to ir pakanka. Visas pasaulis šneka šia kalba, todėl nėra tikslo mokytis daugiau kalbų. Vis dėlto, toks požiūris labai klaidingas. Užsienio kalbų mokėjimas, tai ne tik galimybė susikalbėti su kitų šalių atstovais, tai kur kas daugiau.

Pirmiausia, kalbos, tai raktas į naują ir dar nepažintą pasaulį. Keliauti galima įvairiomis transporto priemonėmis ir visur kur tik norime. Šiandien tokia galimybė prieinama visiems. Tačiau, tam kad keliaujant būtų galima sužinoti kuo daugiau, reikia bendrauti su vietiniais žmonėmis. Tik bendraujant, galima geriau pažinti tos šalies žmones, kultūrą, taip pat lengviau tampa susikalbėti viešose …