Žmonių kalbos ypatybės

Kalba, tai vienas svarbiausių žmonijos bendravimo įrankių. Atėmus iš žmonijos kalbą, bus atimta beveik viskas. Nors kalba egzistuoja ne tik tarp žmonių, o taip pat ir tarp gyvūnų, žmonių kalba yra ištobulinta ir turi kur kas daugiau ypatybių. Gyvūnai geba bendrauti, bet jų bendravimas nebūtinai yra garsinis, jie supranta vienas kitą iš judesių, kvapų ir kt. Žmonės, vieni su kitais bendrauja įprasta kalba, kurią išmoksta jau nuo gimimo. Kalba vartojama kasdien, o apie jos ypatybes ir subtilybes mažai kas susimąsto. Vieni tam neturi laiko, o kiti nemato prasmės. Besidomintiems kalba, pateikiamos svarbiausios žmonių kalbos ypatybės.

 • Žmonių kalbą galima išmokti. Žmonėms niekada nepavyks išmokti gyvūnų kalbos, tačiau įprastinę žmonių kalbą galima išmokti be didelių vargų. Gimdami vienoje ar kitoje šalyje, išmokstame tos šalies kalbą. Kalbos perduodamos iš kartos į kartą. Dar vienas žmonių privalumas tas, kad išmokti galima, net tik savo gimtąją kalbą, tačiau ir kitų šalių kalbas.
 • Kalba yra atskiras vienetas, tačiau jos žodžiai gali būti jungiami. Dėka šios ypatybės, pavienius žodžius galima jungti į sakinius, sakinius į tekstus ir pan. Taip gimsta bendravimas ir perteikiama informacija.
 • Kalba yra intuityvi. Kalba nebūtinai turi būti apgalvota, ji eina iš pasąmonės, intuicijos.
 • Kalba galima keistis. Kitaip tariant, kiekvienas kalbantysis, gali kalbėti, perteikti

Kalbos funkcijos

Kalbą naudojame kasdien. Nesvarbu kalbame telefonu, bendraujame akis į akį, dalyvaujame konferencijose, paskaitose ar kitose veiklose, esame nuolat apsupti kalbos. Ji mus lydi nuolat. Kalbos dėka, galima ne tik įprastai bendrauti, kalbos galia kur kas gilesnė. Dauguma mokslininkų nuolat analizuoja kalbą, ir netgi išskiria tam tikras kalbos funkcijas. Pagrindine ir svarbiausia yra laikoma komunikacinė kalbos funkcija. Jos dėka žmones gali bendrauti, keistis informacija, perteikti mintis, reikšti emocijas, įtikinti, vertinti, daryti poveikį ir pan. Kitaip tariant, kalba, bendraujant su kitais, leidžia balsu ir žodžiais išreikšti tai ką galvojame.

Nors pagrindinė kalbos funkcija yra komunikacinė, yra išskiriama ir daugiau kalbos funkcijų. Pagrindinės jų yra:

 • Informacinė – ši kalbos funkcija, svarbi tam, jog būtų perteikiama informacija. Šiuo atveju, pašnekovas nelabai svarbus, svarbiausia yra pati informacija. Kitaip tariant, informacinė funkcija nusako tai, jog kalbos pagalba galima gauti arba perduoti žinią ar informaciją.
 • Emocinė – ši funkcija vyrauja tuomet kai išsakomi įvairius jausmai, tokie kaip džiaugsmas, liūdesys, sielvartas, nuostaba, baimė, pyktis, netikėtumas ir pan. Šiai kalbos funkcijai svarbiausias yra pats kalbėtojas ir jo išreiškiami jausmai bei emocijos, kalbos pagalba.
 • Direktyvinė – ši funkcija skirta paveikti pašnekovą ir netgi nukreipti jį vienokia ar kitokia linkme, arba paveikti jo apsisprendimą ar net pasirinkimą.
 • Fatinė – tokia funkcija

Įdomi informaciją apie kalbą

Lyginant gyvūnus ir žmones, žmonės savo kalbos profesionalumu, daugybę kartų lenkia gyvūnus. Žmonės, tai vieninteliai gyvi sutvėrimai, kurie kalbos pagalba gali išreikšti jausmus, veiksmus, mintis, savybes, nupasakoti tam tikrus reiškinius ar daiktus. Gyvūnai taip pat gali bendrauti, tačiau jų kalbinės galimybės kur kas skurdesnės. Dažnai nė nesuvokiame, koks puikus dalykas yra kalba. Tai įprastas reiškinys, leidžiantis bendrauti, sakyti žodžius, sakinius, išreikšti nuomonę ir dar daug kitų dalykų. Kasdien kalbėdami, nesuvokiame, jog be kalbos nebebūtų ir mūsų. Tai vienas tų dalykų, kuriuos turime be galo branginti, o branginti tikrai yra už ką. Keletas, dalykų, padėsiančių suvokti kalbos svarbą.

 • Kalbėdami panaudojame maždaug 100 krūtinės, kaklo, žandikaulio, liežuvio ir lūpų raumenų.
 • Kalbant, balso tonas parodo kalbančiojo nuotaiką, balso tonas gali išreikšti džiaugsmą, liūdesį, nuobodulį, skubėjimą, pyktį, išgąstį ir t.t. Taip pat, emocijas gali išreikšti ir veido išraiška, tačiau balso tonas, turi ne ką mažesnę galią išreikšti įvairias emocijas.
 • Per vieną sekundę, žmogus gali ištarti net 14 garsų, tam žinoma padeda liežuvis ir lūpos.
 • Gyvūnai geba bendrauti apie dalykus kurie yra dabar ir čia, tuo tarpu žmonės gali kalbėti apie praeitį, dabartį ir ateitį. Yra gyvūnų, kurie netgi nepamena kas buvo praeityje, o apie ateitį jie net negali įsivaizduoti, tuo tarpu žmonės čia yra

Žmonių ir gyvūnų kalba

Ir žmonės ir gyvūnai turi savo kalbą. Taip jie išreiškia daugybę dalykų. Žinoma, kalbos gerokai skiriasi, tačiau jų funkcija išlieka ta pati. Nors, jei būtume paprašyti pasakyti skirtumą tarp gyvūnų ir žmonių, turbūt pirmoji mintis, būtų kalba. Atrodo, jog žmonės turi įprastą kalbą, kuri visiems puikiai pažįstama ir tai išskiria juos iš kitų gyvūnų. Vis dėl to, gyvūnai taip pat bendrauja ir turi tam tikrą, savo kalbą. Ji gerokai skiriasi nuo žmonių kalbos, tačiau, atsakymas, jog žmones ir gyvūnus skiria tai, jog gyvūnai nekalba būtų ne visai tikslus.

Visais atvejais, žmonių kalba yra tobulesnė ir labiau išvystyta. Žmonės gali ne tik bendrauti žodžiu, tačiau taip pat yra galimybė bendrauti kūno kalba, judesiais, o taip pat ir rašytine kalba. Tuo tarpu gyvūnai kalbos tobulumu pasigirti negali. Vis dėl to, gyvūnai taip pat turi savo kalbą. Turbūt paprasčiausias pavyzdys, tai naminis gyvūnėlis, kuris jausdamas alkį, tam tikrais garsais arba savo kūnu šeimininkui išreiškia, jog jis alkanas. Nors žmonių ir gyvūnų kalba skiriasi, suprasti kuomet gyvūnas alkanas, gana paprasta. Vadinasi, nors ir skiriasi kalba, galima suprasti ką nori pasakyti ar parodyti gyvūnai.

Žmonės ir gyvūnai geba skleisti vienokius ar kitokius garsus. Žmonių skleidžiamų garsų įvairovė yra kur kas platesnė, be to jie …

Žodžių galia

Žodžiai, tai tikriausiai pati stipriausia jėga visuomenėje. Žinant jos stiprybę, galima ją panaudoti teigiamai, neigiamai, arba tiesiog panaudoti tam tikrus žodžius savo mintims ir būsenai išreikšti. Žodžiai gali padėti, gydyti, žeisti, skaudinti, šildyti, užjausti, paguosti. Tai stipriau ir galingiau už visas kitas priemones. Dažnai nė nesusimąstome, kokie galingi yra žodžiai. Tinkamai parinktas žodis, gali tai, ko negali net patys stipriausieji.

Kalbame kasdien, tačiau ne visuomet kreipiame dėmesį į tai ką sakome. Vis dėlto, reikia pradėti nuo to, jog teisinga kalba ir geras žodis yra aiškiausias dorovės ženklas. Tobulinant savo kalbą ir žodžius, tampama labiau subrendusiais, protaujančiais žmonėmis. Tinkamai parenkant žodžius ir teisingai dėliojant mintis, galima paveikti kitus, padaryti jiems įspūdį, susižavėjimą, arba priešingai, parinkus netinkamus, neapgalvotus žodžius, galima pelnyti panieką, pasibjaurėjimą ir pyktį. Visuomet reikia tinkamai apgalvoti savo žodžius. Deja, dauguma asmenybių, yra tiesiog per daug spontaniškos ir sako, tai ką galvoja. Tai gali būti prilyginama nuoširdumui, tačiau, kartais tai ką galvojame, nebūtinai turi būti išsakoma. Kartais mintys turi likti mums patiems. Neapgalvoti ir per greit ištarti žodžiai, gali žeisti arba skaudinti, arba tiesiog paveikti pašnekovą ne taip kaip tikimasi.

Kalbėti tokiais žodžiais kurie kupini įkvėpimo, entuziazmo, padrąsinimo, visuomet yra maloniau nei klabėti piktai ir niekingai. Malonūs ir šilti …

Įdomūs faktai apie kalbas

Kalba tai vienas svarbiausių dalykų, kuriuos turime itin branginti ir saugoti. Kartais nė nesusimąstome kokia yra svarbi kalba, ir kokias galimybes ji mus suteikia. Pasaulyje daugybė kalbų, tačiau mokant ne tik savo, tačiau ir bent vieną užsienio kalbą, yra galimybė susikalbėti su kitais pasaulio gyventojais ir įgyvendinti daugybę dalykų. Visiems žinoma, jog kalba, tai valstybės lainaa ilman vakuuksia ir tautos vienybės bei išskirtinumo ženklas. Apie kalbas prikurta daugybė sentencijų, minčių, parašyta daug knygų, sukurta begalė dainų ir filmų. Visa tai rodo, kokia svarbi yra kalba. Atrodo, jog apie kalbą žinome gana nemažai, tačiau yra dalykų, kurie gali nustebinti. Štai keletas įdomiausių dalykų, kurių galbūt nežinojote apie kalbas:

 • Biblija, tai knyga, kuri yra išversta į daugiausiai pasaulio kalbų. Knyga išversta net į 2454 skirtingas kalbas. Tai parodo, kokia ši knyga populiari ir kaip vertinama visame pasaulyje.
 • Teigiama pikalainaa heti, jog daugiausia raidžių abėcėlėje turi khmerų kalba (valstybinė Kambodžos kalba), turinti net 74 raides.
 • Trumpiausia abėcėlė priklauso rotokas kalbai, kuri turi tik 11 raidžių savo abėcėlėje.
 • Kalba, turinti plačiausią žodyną yra anglų kalba. Suskaičiuojama, jog šiai kalbai priklauso net 250,000 žodžių. Tai ir viena populiariausių kalbų pasaulyje.
 • Daugiausiai oficialių kalbų turi Pietų Afrika. Čia įregistruota net 11 oficialių kalbų (afrikansas, anglų,

Efektyvus kalbų mokymasis

Šiandien, vienos užsienio kalbos mokėjimas jau nieko nestebina. Nuolat skatinama, o kartais net reikalaujama mokėti daugiau nei vieną užsienio kalbą. Kai kurie žmonės labai gabūs kalboms ir per gana trumpą laiko tarpą išmoksta pakankamai gerai kalbėti viena ar kita kalba. Pasaulyje yra žmonių, kurie kalba 9 ar net daugiau užsienio kalbų. Atrodytu, kaip jie tai sugeba ir kaip nesupainioja skirtingų kalbų žodžių. Išties, nėra taip sudėtinga kaip atrodo, kuo daugiau kalbų moki, tuo darosi lengviau mokytis naujų kalbų. Tai tampa smagiu užsiėmimu ar net hobiu. Žinoma, kalbų reikia mokytis nuosekliai ir kasdien. Jei tam skiriama nedaug laiko, tikėtis greito ir efektyvaus rezultato neverta.

Prašome ne imti paskolas minicreditos rapidos , creditos con asnef mokėti už mokymosi nes tai nėra tvarus!

Yra keletas pagrindinių aspektų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį mokantis užsienio kalbų.

Pasiryžimas. Norint išmokti užsienio kalbą, ar bet kokį kitą dalyką, reikia noro ir ryžto. Žinoma, pastangos ir darbas taip pat labai svarbūs. Reikia užsibrėžti tikslus, kurie būtų realūs ir būtų galima juos įgyvendinti. Nors dažnai galima išvysti reklamas, sakančias, jog „Tik pas mus galite išmokti užsienio klabą per savaitę“, išties kalbą reikia mokytis ilgiau. Per tokį trumpą laiką galima išmokti tam tikrus žodžius ar įsidėmėti tam tikras frazes, …

Ar brangu mokytis užsienio kalbų?

Kalbų mokėjimas yra neįkainojamas dalykas. Šiandien kalbų reikalauja bene kiekviena darbovietė, todėl kalbų mokymasis tampa galima sakyti privalomu dalyku. Turbūt teko girdėti, jog mokytis užsienio kalbų pakankamai brangu, nes reikia samdyti mokytoją arba lankyti užsienio kalbų kursus, kurie taip pat turi savo kainą. Kadangi šiandien kalbų mokyklų gana daug, tarp jų yra nemaža konkurencija, o tai reiškia, kad kiekviena institucija stengiasi pasiūlyti geriausią kainą, tačiau taip pat ir efektyvius mokymus. Nepaisant to, jog pasiūla išties didelė, kalbų studijų kaina prieinama ne kiekvienam.

Iš tiesų, kalbų mokymasis yra puiki investicija į savo ateitį, nes mokant daugiau nei vieną kalbą atsiveria daugiau galimybių bei perspektyvų, tačiau reikia ir pradinio kapitalo. Laimei, yra nemažai paskolų imprumut rapid teikimo bendrovių, kurios suteikia greitąsias paskolas credit rapid cu buletinul ar kitų kreditų, o už pasiskolintus pinigus galite apmokėti studijas ir išmokti vienos ar kitos kalbos. Vis dėlto, skolintis nori ne visi, todėl tenka apsvarstyti ir kitus variantus. Išties, jei yra didžiulis noras ir užsidegimas, galima mokytis tiesiog savarankiškai. Nors mokymosi procesas gali būti kiek ilgesnis, taip galima sutaupyti tikrai nemažai pinigų. Rinktis tikrai yra iš ko, naujosios technologijos teikia labai daug galimybių, tame tarpe ir mokymosi. Yra įvairiausių kalbų mokymosi programėlių, skirtų išmaniesiems telefonams, taip …

Kūno kalba

Esame įpratę kalbėti šnekamąja kalba, ji tikrai labai svarbi ir naudojama kasdien. Vis dėlto, egzistuoja ir kūno kalba, kuria net to specialiai nenorėdami galime išreikšti tam tikrus dalykus. Taigi, kūno kalba – tai judesiai, gestai ir manieros, kurios įvairiose situacijose gali perteikti skirtingą informaciją. Stebint žmones iš šalies, galima pastebėti, kad jie nuolat vienaip ar kitaip kalba kūno kalba. Galbūt tai tam tikra stovėjimo poza, rankų ar kojų padėtis, veido išraiška ir panašiai. Kūno kalbos elementų yra įvairiausių ir visi jie turi tam tikras reikšmes.

Mokslininkai teigia, jog didžiąją dalį informacijos perteikiame ne verbaliniu būdu, tačiau kūno kalba, taigi, nors ir nemažai informacijos pasakome žodžiu, dar daugiau jos perteikiame savo kūnu. Sunku patikėti, tačiau kūnu, žmogus gali kitiems persiųsti net apie 700,000 signalų! Iš jų, virš 200,000 galime persiųsti veidu. Tai gali būti skirtingas žvilgsnis, veido išraiška, pakelti antakiai, papūstos lūpos, išplėstos akys ir panašiai.

Kūno kalba galima suvilioti priešingos lyties atstovą, taip pat galima ir supykdyti arba net įžeisti. Kartais kūno kalba būna visiškai spontaniška ir neapgalvota, tam tikri kūno judesiai ar mostai atsiranda savaime. Tačiau, reikia atminti, jog jie visuomet kažką reiškia. Akylai stebint pašnekovą arba toliau esantį asmenį, galima nusakyti ar jis jaudinasi, ar džiaugiasi, o gal …

Populiariausios kalbos pasaulyje

Kalba, tai viena svarbiausių funkcijų, kurias gali išreikšti mūsų kūnas. Kalbos dėka galime laisvai bendrauti, plėsti žinias, mokytis, lavėti, perduoti informaciją, pramogauti, mėgautis literatūra, muzika, filmais. Pasaulyje yra daugybė kalbų, vienos itin populiarios, kitos mažiau žinomos. Kadangi kalbų mokėjimas šiandien labai vertinamas, žemiau pateikiamas populiariausių ir plačiausiai naudojamų kalbų pasaulyje sąrašas. Galbūt šis sąrašas sudomins ir paskatins išmokti dar vien užsienio kalbą.

1. Kinų kalba. Tai, kalba, kuria pasaulyje kalba daugiausiai žmonių. Įvairių šaltinių duomenimis, teigiama, jog šia kalba visame pasaulyje kalba daugiau nei milijardas žmonių, daugiau nei 900 mln. žmonių, ši kalba yra gimtoji. Reikia paminėti, kad Kinija, žinoma kaip viena daugiausiai gyventojų turinčia šalimi, todėl nėra keista, kodėl ši kalba tokia populiari ir plačiai naudojama. Tai kalba, kuria kalba kas šeštas pasaulio gyventojas.

2. Ispanų kalba. Ši kalba yra gimtoji daugiau nei 400 mln. gyventojų. Tai kalba, kuri atveria galimybes daugybėje pasaulio šalių, ja kalbama Europoje, Pietų bei Centrinės Amerikos valstijose. Kalba paplitusi labai plačiai. Norintiems jos išmokti gera žinia ta, jog kalba nėra sudėtinga, todėl turint noro ją galima išmokti be didelių pastangų. Mokant šią kalbą, ne tik lengviau suprasti telenoveles, ispaniškas dainas, tačiau taip pat tampa lengviau susikalbėti daugelyje pasaulio valstybių.

3. Anglų kalba. Nors …