Kalbos, kurias išmokti sunkiausia

Visuomet smagu išmokti naują kalbą. Naujai išmokta kalba, atveria vartus į platesnį pasaulio pažinimą. Tai galimybė praplėsti turimas žinias ir geriau pažinti kitas kultūras bei civilizacijas. Vis dėlto, kalbų mokymasis ne visuomet yra paprastas. Žinoma, yra keletas kalbų, kurias galima išmoksti gana paprastai ir gretai, tačiau norint išmokti kai kurias kitas, prireikia daug laiko ir pastangų. Kad būtų aiškiau, žemiau pateikiamas sąrašas kalbų, kurios lyginant su kitomis, yra vienos sunkiausiai išmokstamų.

  • Arabų – tai viena švenčiausių kalbų, o taip yra dėl to, kad šia kalba parašytas Koranas. Dėl šios priežasties, arabai itin aukština šią kalbą. Taip pat, jie aukština ir atvykėlius, kurie geba kalbėti šia kalba. Išmokus arabų kalbą ir apsilankius šalyse, kalbančiose šia kalba, galima pasijusti išminčiumi į kurį žiūrima su pagarba. Vis dėl to, išmokti šią kalbą gana sunku. Čia pakankamai sudėtingi žodžiai ir beveik nėra panašumo su Europos kalbomis. Be to, čia naudojamas specifinis arabų raštas, tad norint jį perprasti, prireikia nemažai laiko. Žinoma, turint noro ir užsidegimo, galima išmokti bet kokius dalykus, todėl ir arabų kalba, nėra kažkas tokio, ko nebūtų įmanoma išmokti.
  • Kinų – kinų kalba laikoma viena sudėtingiausių, nepaisant to, ja kalba beveik penktadalis pasaulio gyventojų. Tai toninė kalba, todėl keičiant toną, girdimi visai kiti žodžiai. Taip pat, kinų kalboje yra tūkstančiai ženklų, todėl dėl specifinės rašto sistemos, šią kalbą išmokti nėra neprasta. Dar viena šios kalbos ypatybė yra ta, jog sakytinė kalba gerokai skiriasi nuo rašytinės, dar labiau apsunkindama mokymosi procesą. Nepaisant to, kalba yra populiari ir nors jos mokymasis nėra labai lengvas, kasmet šia kalba domisi vis daugiau žmonių. Vis dėlto, kinų kalbos mokymosi procesas gana smagus ir kūrybingas, todėl šią kalbą mokytis tikrai nėra nuobodu. Beje, išmokus kinų kalbą, lengviau tampa mokytis japonų ar korėjiečių kalbas.
  • Korėjiečių – vien jau tai, kad kalba yra šiame sąraše, nurodo, jog ji tikrai gana sudėtinga. Tai lemia įvairios ypatybės: savitas raštas, sudėtinga sakinių sudarymo sistema, o dar ir tai, jog korėjiečių kalba yra izoliuota ir beveik neturi ryšio su kitomis kalbomis. Norint atsiminti ir išmokti visus šiuos dalykus, reikia užsispyrimo ir didelio noro. Nepaisant sudėtingo rašto, čia nėra asmenuočių, tai šiek tiek palengvina mokymosi procesą, taip pat yra šiek tiek gramatinių palengvinimų.
  • Japonųjaponų kalboje begalė ženklų, kuriuos reikia išmokti, tik tuomet bus galima pradėti rašyti. Pati rašymo sistema, taip pat komplikuota. Vienas šios kalbos bruožų yra ir tas, jog gramatikoje, išskirtinis dėmesys skiriamas pagarbos išreiškimui. Tačiau, japonų kalba laikoma šiek tiek paprastesne nei kinų, taigi, svarstant kurią mokytis paprasčiau, galima teigti jog ši kalba šiek tiek lengvesnė. Nepaisant to, darbo ir noro reikia tikrai nemažai.

Visas šias kalbas jungia šioks toks panašumas, jos visos turi savitą raštą, kuris yra gana individualus ir norint jį išmokti, reikia paplušėti. Nors išvardintos kalbos gana sudėtingos, jas išmokus, atsiveria plačios galimybės. Galima įsitvirtinti aukštose pozicijose, dirbti gerai apmokamą darbą, nevaržomai keliauti, domėtis kitomis kultūromis, žmonėmis, galbūt dirbti vertimo srityje. Galimybių išties yra daug, tačiau pirmiausia reikia išmokti pačią kalbą. Užsibrėžus tikslą ir nuosekliai jo siekiant, tai padaryti gal ir nebus labai paprasta, tačiau vis dėlto rezultatas tikrai bus pasiektas, o pasiekus rezultatą viskas atrodys labai paprasta.