Kas motyvuoja mokytis užsienio kalbų?

Užsienio kalbos mokomės ne tik dėl to, kad kalba papuoštų turimą CV ar galėtume naujai išmokta kalba pasipuikuoti prieš kitus. Kalbos turi kur kas platesnį privalumų sąrašą, tačiau norint išmokti užsienio kalbos, reikia save tam motyvuoti. Motyvacija labai svarbi, norint kuo greičiau pasiekti savo tikslų ir įgyvendinti svajones bei siekius. Ne tik mokantis kalbų ar studijuojant universitete reikalinga motyvacija, motyvacija išties reikalinga visur. Ką bedarytume, nuolat turime save motyvuoti, nes motyvacija padeda nepasiduoti. Manant, jog yra pakankamai motyvacijos ir noro išmokti užsienio kalbų, tai padaryti kur kas paprasčiau. Skirtingi žmonės, randa daugybę skirtingų priežasčių, kodėl jie nori išmokti užsienio kalbos ir kas juos motyvuoja.

Galimybė gauti geriau apmokamą darbą. Ne paslaptis, jog kalbų mokėjimas paprastai prideda tam tikrų privalumų ieškantis darbo. Darbdaviai dažnai ieško darbuotojų, mokančių daugiau nei dvi užsienio kalbas. Reikalaudami mokėti kelias kalbas, jie taip pat įsipareigoja mokėti ir didesnius atlyginimus bei pasiūlyti geresnes pozicijas. Beveik kiekviena kompanija siekia tarptautinio pripažinimo, o tam, kad taip nutiktų, ji turi bendradarbiauti su užsienio klientais ir partneriais. Šiems dalykams užsienio kalba yra privaloma, todėl ir ieškodami naujų darbuotojų, prioritetą darbdaviai teikia kvalifikuotiems specialistams, gebantiems kalbėti daugiau nei viena užsienio kalba.

Galimybė susikalbėti su užsieniečiais. Nuvykus į svečią šalį, aplink vien kitataučiai, kalbantys kita kalba. Norint su jais susikalbėti, dažnai reikia mokėti būtent tos šalies kur vykstama kalbą. Žinoma, šiandien labai populiari anglų kalba, kuria galima susikalbėti beveik visame pasaulyje, tačiau kai kuriems ir anglų kalba yra kietas riešutėlis, reikalaujantis daug pastangų. Mokant daugybę užsienio kalbų, galima keliauti į daugelį šalių ir su vietiniais gyventojais bendrauti jų gimtąja kalba. Bendraujant jų gimtąją kalba, į svetimšalius žiūrima pagarbiau, be to taip galima užmegzti naudingas pažintis.

Galimybė tapti daugiakalbiu. Kuo daugiau kalbų moka žmogus, tuo jis labiau vertinamas ir gerbiamas. Mokant daug kalbų, galima jas lyginti, analizuoti. Visa tai, lavina gebėjimus. Mokant daug kalbų ne tik tampama daugiakalbiu, tačiau ir atsiranda tikimybė užimti geresnes pareigas, nes galima bendrauti su daugybe skirtingų šalių. Be to, mokant daugiau nei kelias kalbas, lengviau mokytis ir kitų užsienio kalbų. Atrandama panašumų, kurie leidžia greičiau perprasti ir įsisavinti kalbą.

Galimybė lavėti ir atrasti save. Kai kurie gali manyti, jog kalbų studijos, nieko vertas dalykas, neteikiantis specialių gebėjimų. Deja, reiktų tam paprieštarauti. Išties, kalbų studijos teikia didžiulę naudą. Pirmiausia, lavėjama protiškai, bei gerinami protiniai ir kalbiniai gebėjimai. Taip pat, gerėja atmintis, ir galima lengviau įsisavinti daugelį dalykų, įskaitant ir naujas kalbas. Be viso to, mokantis kalbos, galima pažinti kultūrą bei taip pamilti kalbą, kad atsiranda įvairių minčių bei idėjų naujiems iššūkiams bei svajonių išsipildymui. Kartais nauja kalba, tiesiog padeda atrasti save ir leidžia reikiamu laiku atsidurti reikiamoje vietoje.

Tikriausiai yra ir daugiau dalykų, kurie motyvuoja žmones mokytis užsienio kalbų. Dažnai tai būna ir širdies reikalai. Pamilus užsienietį, vien tik kūno kalba susikalbėti būtų sunku, todėl, noras greičiau gebėti laisvai dėstyti mintis ir bendrauti su patinkančiu žmogumi, motyvuoja greičiau išmokti užsienio kalbą. Svarbiausia, jog būtų dalykų, motyvuojančių mokytis ir tobulėti. Motyvacija gali padėti pasiekti didžius dalykus. Pritrūkus motyvacijos, dažnai pasiduodama ir nuleidžiamos rankos, tačiau išlaikant motyvaciją ir skatinant save dalykais, kurie priverčia greičiau mokytis, viskas tampa lengviau ir svajonės tampa lengviau pasiekiamos.