Kodėl vieni žmonės kalbų mokosi lengviau, o kiti sunkiau?

Užsienio kalbų mokėjimas, tai raktas į platesnį pasaulį. Turbūt, neatsiras prieštaraujančių, kad užsienio kalbų mokėjimas, tai didžiulis privalumas. Vis daugiau žmonių, pasiryžta mokytis naujos užsienio kalbos. Vieni tai daro, tiesiog tam, kad lavintų save, kiti nori praplėsti savo žinias, treti tai daro dėl to, kad to reikalauja jų užimamos pareigos. Situacijų ir priežasčių, mokytis užsienio kalbos yra įvairių. Deja, užsienio kalbos mokymasis vieniems yra pakankamai lengvas, o kitiems tai gana sudėtingas procesas. Tam yra keletas priežasčių.

Naujausių tyrimų duomenimis, žmonėms, kuriems pakankamai sunkiai sekasi mokytis užsienio kalbų, jų smegenys, tiesiog nėra skirtos lingvistiniams įgūdžiams tobulinti. Kai kuriems žmonėms, gali būti lengviau arba sunkiau mokytis kalbų, tiesiog dėl skirtingų smegenų dalių tarpusavio nesusikalbėjimo. Paprasčiausiai, jų smegenys lengviau priima kitokio pobūdžio nei lingvistinę informaciją. Tai visiškai nereiškia, jog žmonės nėra gabūs ar protingi, taip tikrai nėra. Tiesiog, jiem lengviau įsisavinti kitus dalykus, bet tai nereiškia, jog išmokti kalbų jie negali.

Nepaisant protinių gebėjimų, dar yra ir kitų dalykų, kodėl kai kuriems kalbų yra mokytis lengviau, štai keletas priežasčių:

  • Analitinis mąstymas, kuris padeda greičiau įsisavinti kalbų specifiką, struktūrą bei taisykles.
  • Kalbų bagažas. Kai kurie, mokosi jau trečią ar ketvirtą užsienio kalbą, todėl dar vieną kalbą jiems yra išmokti lengviau. Be to, kalbas galima lyginti, o jose yra tam tikrų panašumų, leidžiančių greičiau įsisavinti kalbinius dalykus ir greičiau išmokti pačią kalbą.
  • Žavėjimasis tam tikra kalba. Kuo nors žavintis ir tuo mėgaujantis, ypač mokymosi procese, rezultatas pasiekiamas daug greičiau. Reikia paminėti ir tai, jog domėjimasis tam tikru dalyku, padeda daugiau laiko skirti konkrečiam mokymosi procesui, o kuo daugiau laiko skiriama, tuo viskas trunka greičiau ir vyksta efektyviau.
  • Tai vienas svarbiausių dalykų. Kai dalykas kurį mokomės yra įdomus ir mėgiamas, jį išmokti yra paprasčiau, nes tai nėra nuobodu.
  • Žinoma, yra ir tiesiog žmonių, turinčių įgimtą talentą. Šis talentas duotas ne kiekvienam, o jį turintys, tuo gali didžiuotis. Vis dėlto, net ir turint talentą, viena sritis gali būti labai paprasta ir greitai išmokstama, o kitoje srityje talento gali trūkti. Paprastai talentas suteikiamas tik vienai sričiai.
  • Tikslas. Turint tikslą ir pasiryžimą išmokti kalbos, daugeliu atvejų taip ir bus. Savimotyvacija ir noras kuo greičiau savo tikslą pasiekti, veda link to, jog tam skiriama daugiau laiko, tuo labiau domimasi ir dėl šių priežasčių viskas sekasi paprasčiau. Jeigu kalbos mokymasis yra kančia, tuomet sunku savyje rasti motyvacijos, tačiau, jei tuo mėgaujamasi, tuomet tikslą pasiekti yra įmanoma.

Nėra negabių žmonių, arba žmonių, kurie nesugebėtų išmokti kalbų. Nesvarbu, greičiau ar lėčiau, tačiau kalbas gali išmokti visi. Daug kas priklauso ir nuo pačios kalbos, jeigu kalba labai sudėtinga, jos mokymosi procesas užtruks ilgiau, jeigu kalba pakankamai lengva, ją bus galima išmokti gerokai greičiau. Taip pat, gali būti, jog sunkiai sekantis, yra taikomi netinkami mokymosi metodai. Daugeliu atveju, pakeitus mokymosi metodus, mokymosi procesas pagreitėja, taigi reikia atminti ir tai. Turbūt lengviausias, geriausias ir greičiausias būdas išmokti kalbos, tai pagyventi toje šalyje, kurios kalbą norima išmokti. Tokiu būtu, kalbą išmoksta net ir tie, kuriems kalbos nėra pats mėgiamiausias dalykas. Svarbu rasti tinkamą būdą mokytis, motyvacija šiuo atveju taip pat svarbi, jos reikia visu mokymosi procesu, save motyvuojant ir išsikeliant tikslus, kalbą išmoksta ne ir patys „lėčiausi“ mokiniai.