Kūno kalba

Esame įpratę kalbėti šnekamąja kalba, ji tikrai labai svarbi ir naudojama kasdien. Vis dėlto, egzistuoja ir kūno kalba, kuria net to specialiai nenorėdami galime išreikšti tam tikrus dalykus. Taigi, kūno kalba – tai judesiai, gestai ir manieros, kurios įvairiose situacijose gali perteikti skirtingą informaciją. Stebint žmones iš šalies, galima pastebėti, kad jie nuolat vienaip ar kitaip kalba kūno kalba. Galbūt tai tam tikra stovėjimo poza, rankų ar kojų padėtis, veido išraiška ir panašiai. Kūno kalbos elementų yra įvairiausių ir visi jie turi tam tikras reikšmes.

Mokslininkai teigia, jog didžiąją dalį informacijos perteikiame ne verbaliniu būdu, tačiau kūno kalba, taigi, nors ir nemažai informacijos pasakome žodžiu, dar daugiau jos perteikiame savo kūnu. Sunku patikėti, tačiau kūnu, žmogus gali kitiems persiųsti net apie 700,000 signalų! Iš jų, virš 200,000 galime persiųsti veidu. Tai gali būti skirtingas žvilgsnis, veido išraiška, pakelti antakiai, papūstos lūpos, išplėstos akys ir panašiai.

Kūno kalba galima suvilioti priešingos lyties atstovą, taip pat galima ir supykdyti arba net įžeisti. Kartais kūno kalba būna visiškai spontaniška ir neapgalvota, tam tikri kūno judesiai ar mostai atsiranda savaime. Tačiau, reikia atminti, jog jie visuomet kažką reiškia. Akylai stebint pašnekovą arba toliau esantį asmenį, galima nusakyti ar jis jaudinasi, ar džiaugiasi, o gal pyksta ir nervinasi. Kartais tai matyti labai aiškiai, kartais reikia patyrinėti įdėmiau. Iš kūno kalbos galima suprasti ar žmogus meluoja, ar sako tiesą. Kartais visai to nenorint, kūnas išduoda, jog sakomi žodžiai, visiškai jums prieštarauja.

Ypač įdomu stebėti viešai kalbančius asmenis. Kartais jų kūno kalba pasako kur kas daugiau, nei žodžiai. Galima net nuspėti, kada kalbantysis meluoja arba nervinasi. Žinoma, kalbant viešai ir taip jaučiama šiokia tokia baimė ir nemalonus jausmas, tačiau kartais kalbantysis bijo visai ne pačio kalbėjimo, o žmonių reakcijos ar kitų dalykų. Šiandien išleista gana nemažai knygų apie kūno kalbą. Tokios knygos gana įdomios, tai netgi gali būti puiki dovana. Išties, kūno kalbos stebėjimas pakankamai įdomus procesas, kiti netgi mokosi šio amato, jog galėtų tuo užsiiminėti profesionaliai. Pati kūno kalba labai priklauso nuo įvairių situacijų. Skirtingose situacijose ta pati rankų padėtis, gali reikšti skirtingus dalykus, todėl būtina atkreipti dėmesį į pačią situaciją, laiką ir panašiai. Be to, tie patys gestai ar pozos, gali priklausyti ne tik nuo situacijos, tačiau ir nuo kultūrinių skirtumų. Todėl vykstant į kitą šalį, verta pasidomėti jų kūno kalba ir tam tikrais gestais, nes net to nenorint, tam tikras gestas gali išreikšti nepagarbą ar nesusidomėjimą. Būtent dėl to, rekomenduojama pasidomėti įvairių šalių kūno kalba.

Kad ir kaip būtų išreiškiama kūno kalba, reikia turėti omenyje, kad ji visuomet ką nors reiškia. Tai gali būti ir nežymūs dalykai, tačiau su tam tikra prasme. Taip pat, reikia atminti ir tai, jog kūno kalba paprastai nemeluoja, todėl jei nepasitikite savo pašnekovu, verta atkreipti dėmesį ir į jo kūną, poziciją, judesius ir panašiai. Šie dalykai gali atkleisti nemažai informacijos. Kūno kalba galima vienaip ar kitaip paveikti santykius, galima juos palenkti geresne arba blogesne linkme. Tereikia įsiskaityti į kūno siunčiamus judesius. Žinoma, nereikėtų kreipti dėmesio vien į kūno klabą, taip pat svarbu klausytis ir pašnekovo šnekamosios kalbos, nes ji taip pat yra svarbi, o pastebėjus, jog jos nesiklausoma, galima pamanyti, kad pašnekovas nedomina ir panašiai. Taigi, svarbi yra visuma, reikia mokėti tai suderinti ir atkreipti dėmesį į aplinką bei situaciją. Priešingu atveju, siunčiamas signalas gali būti suprastas neteisingai.