Visa tiesa apie užsienio kalbų mokymąsi

Šiandieninis gyvenimas rėkte rėkia, jog kalbų mokėjimas yra ypač svarbus. Mokantiems užsienio kalbas, atsiveria daugiau galimybių, didėja tikimybė susirasti geriau apmokamą darbą, nevaržomai keliauti ir mėgautis gyvenimu „préstamos de inmediato„. Tarptautinės kompanijos, nuolat ieško specialistų, kalbančių daugiau nei viena užsienio kalba, todėl mokėti užsienio kalbas tikrai verta, o puikūs darbo pasiūlymai dažnai motyvuoja tai daryti, mokytis ir nesustoti.

Yra daugybė patarimų, padedančių lengviau ir greičiau išmokti užsienio kalbų. Skirtingi žmonės, vadovaujasi skirtingais patarimais ir metodais, nėra vienos taisyklės, kuri būtų tinkama absoliučiai visiems. Atsižvelgiant į tai, dažniausiai išskiriami šie patarimai, norintiems kalbas išmokti greičiau:

 • Keliauti;
 • Užsirašinėti;
 • Nebijoti daryti klaidų;
 • Klausytis dainų, žiūrėti filmus ar TV laidas, ta kalba, kurios norima išmokti;
 • Susirasti kompanioną, kuris mokytųsi kartu;
 • Išnaudoti kiekvieną galimybę ir praktikuotis visur kur tik įmanoma.

Tai tik dalis metodų, kuriasi vadovaujasi kalbų besimokantys žmonės. Dažnai šiuos metodus rekomenduoja ir patys dėstytojai ar privatūs kalbų mokytojai. Verta išbandyti visus būdus, tik taip bus galima išsiaiškinti, kuris metodas veiksmingiausias. Kad ir koks didžiulis noras skatina mokytis kalbų, dažnai susiduriame su nesėkmėmis, kurios užklumpa besimokant. Kai kurie nesėkmes apeina, tačiau nemažai žmonių tiesiog pasiduoda ir mano – créditos personales sin requisitos, jog išmokti užsienio kalbų jiems yra per sunku. Štai …

Naujų technologijų įtaka kalbai

Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti.Taip yra sakęs, vienas garsus kalbininkas. Jis tai pasakė dar tuomet, kai kalba buvo laikoma šventu dalyku. Šiandien, kalba nebėra taip vertinama kaip anksčiau. Kalba laikoma įprastiniu reiškiniu, padedančiu bendrauti įvairiose kasdienėse situacijose. Į platesnę kalbos prasmę, mažai kas ginasi. Žinoma, naujų kalbų mokymasis yra labai populiarus, visi akcentuoja koks svarbus yra užsienio kalbos mokėjimas, kaip vertinami žmonės, kalbantys daugiau nei viena kalba ir pan. Tačiau, į savo gimtąją kalbą, gilinamasi vis mažiau. Kažkas nutiko, ir savo kalbos imame negerbti, nebesimokome jos. Atrodytų, jog jei tai yra gimtoji kalba, tai kam dar ją mokytis? O mokytis tikrai yra ką.

Į visuomenę sparčiai žengiant naujosioms technologijoms, vis daugiau laiko praleidžiame prie kompiuterių bei kitų mobiliųjų įrenginių. Bendravimas pamažu keliasi į elektroninę erdvę. Nuolatiniai laiškai, gyvi susirašinėjimai, dokumentai ir kiti reikalai atliekami tiesiog kompiuterio pagalba. Kadangi gyvenimo tempas greitėja, greitėja ir mūsų kalbą. Taupydami laiką, žmonės ima trumpinti žodžius, rašo nepilnus sakinius, ignoruoja gramatiką bei pamiršta vienai ar kitai kalbai būdingas raides. Skubėjimo sumetimais, rašomos raidės be tam tikrų, kiekvienai kalbai būdingų rašybos ženklų ir jai būdingų rašmenų. Norint išreikšti emocijas, panaudojami tiesiog įvairūs simboliai ar ikonėlės, esančios mobiliuosiuose telefonuose, bei kompiuteriuose.

Su …

Kas motyvuoja mokytis užsienio kalbų?

Užsienio kalbos mokomės ne tik dėl to, kad kalba papuoštų turimą CV ar galėtume naujai išmokta kalba pasipuikuoti prieš kitus. Kalbos turi kur kas platesnį privalumų sąrašą, tačiau norint išmokti užsienio kalbos, reikia save tam motyvuoti. Motyvacija labai svarbi, norint kuo greičiau pasiekti savo tikslų ir įgyvendinti svajones bei siekius. Ne tik mokantis kalbų ar studijuojant universitete reikalinga motyvacija, motyvacija išties reikalinga visur. Ką bedarytume, nuolat turime save motyvuoti, nes motyvacija padeda nepasiduoti. Manant, jog yra pakankamai motyvacijos ir noro išmokti užsienio kalbų, tai padaryti kur kas paprasčiau. Skirtingi žmonės, randa daugybę skirtingų priežasčių, kodėl jie nori išmokti užsienio kalbos ir kas juos motyvuoja.

Galimybė gauti geriau apmokamą darbą. Ne paslaptis, jog kalbų mokėjimas paprastai prideda tam tikrų privalumų ieškantis darbo. Darbdaviai dažnai ieško darbuotojų, mokančių daugiau nei dvi užsienio kalbas. Reikalaudami mokėti kelias kalbas, jie taip pat įsipareigoja mokėti ir didesnius atlyginimus bei pasiūlyti geresnes pozicijas. Beveik kiekviena kompanija siekia tarptautinio pripažinimo, o tam, kad taip nutiktų, ji turi bendradarbiauti su užsienio klientais ir partneriais. Šiems dalykams užsienio kalba yra privaloma, todėl ir ieškodami naujų darbuotojų, prioritetą darbdaviai teikia kvalifikuotiems specialistams, gebantiems kalbėti daugiau nei viena užsienio kalba.

Galimybė susikalbėti su užsieniečiais. Nuvykus į svečią šalį, aplink vien kitataučiai, …

Ar žmonės turintys negalią gali išmokti užsienio kalbą?

Užsienio kalbos, gana populiarus mokslas. Užsienio kalbų galima mokytis mokykloje, lankyti privačius užsiėmimus arba mokytis studijuojant universitete. Užsienio kalbų mokėjimas, suteikia galybę privalumų, tarp jų ir galimybę gauti geriau apmokamą darbą. Įprasta manyti, jog užsienio kalbas mokosi tik sveiki, jokių rimtų sutrikimų neturintys žmonės. Kalbant apie neįgaliuosius arba žmones su tam tikrais sutrikimais, kažkodėl iš karto susidaroma nuomonė, jog jie neturi galimybių išmokti užsienio kalbos. Ar taip yra iš tiesų? Pabandykime viską išsiaiškinti nuo pradžių.

Pirmiausia, reikėtų pradėti nuo to, jog negalios rūšių yra įvairiausių. Yra lengvesnių ir sunkesnių formų, taip pat yra judėjimo negalios ir protinės negalios bei sutrikimai. Apie kiekvieną negalia būtų galima kalbėti atskirai, ir įvertinti kiekvienos jų gebėjimus kalboms ir kitiems dalykams. Kalbant bendrai, galima paminėti platesnes neįgaliųjų grupes. Pavyzdžiui, asmenys, turintys judėjimo negalią. Kai kurie jų negali vaikščioti arba tiesiog yra prikaustyti prie lovos, tačiau jų protas veikia puikiai. Tokie žmonės, turi puikias galimybes bendrauti, stebėti juos supančią aplinką bei mokytis įvairių dalykų vien tik klausydamiesi. Kai kurie, negalią turi jau nuo gimimo, kai kuriems, negalia atsiranda bėgant laikui, todėl labai sudėtinga įvertinti situaciją. Vienas geriausių pavyzdžių, kalbant apie žmones su judėjimo sutrikimais yra Stephen Hawking. Nepaisant to, kad jis nevaldo nei vienos savo kūno …

Filmai užsienio kalba, padeda ar trukdo išmokti naujų kalbų?

Labai dažnai galima išgirsti frazę, kad norint išmokti užsienio kalbos, reikia žiūrėti užsienio filmus ir viskas taps labai paprasta. Tačiau ar išties, užsienio filmai yra efektyviausias būdas išmokti naujos kalbos? Galbūt tai tik laiko gaišimas? Yra tekę girdėti skirtingų nuomonių, vieni teigia, jog tai puikus būdas mokytis kalbų, tuo tarpu kiti įsitikinę, jog filmuose dažnai naudojama netaisyklinga kalba, kuri gali trukdyti išmokti teisingo kalbėjimo. Manantiems, jog tiesiog sėdint ir žiūrint norimą filmą užsienio kalba, pavyks visko išmokti, reiktų paprieštarauti. Tik sėdint ir žiūrint, tiesiog švaistomas filmas. Norint žiūrėti filmą ir kartu mokytis kalbos, filmą reikia ne tik žiūrėti, bet ir analizuoti.

Neužtenka tiesiog pasirinkti filmą, įgarsintą užsienio kalba. Rekomenduojama rinktis filmą, su subtitrais, jie padės lengviau suprasti kas yra sakoma. Žinoma, subtitrai ne visuomet yra tinkami. Jei tai tiesiog mėgėjiški subtitrai, rezultatas gali būti ne toks kokio tikimasi, taigi, rekomenduojama rinktis filmus su profesionaliais subtitrais. Turint omenyje, kad filmą reikia analizuoti, rekomenduojama pasirinkti filmą, sau įdomia tema, kadangi filmą teks žiūrėti keletą kartų ir jį analizuoti. Kitaip tariant, romantinių filmų gerbėjams, nerekomenduojama rinktis kovinių filmų ir atvirkščiai.

Pradėjus žiūrėti filmą, pirmiausia reikia įsigilinti į charakterius ir pagrindinę mintį, nevisiškai suprantant ką kalba veikėjai, gali būti sudėtinga suprasti pagrindinę mintį, tačiau …

Kodėl vieni žmonės kalbų mokosi lengviau, o kiti sunkiau?

Užsienio kalbų mokėjimas, tai raktas į platesnį pasaulį. Turbūt, neatsiras prieštaraujančių, kad užsienio kalbų mokėjimas, tai didžiulis privalumas. Vis daugiau žmonių, pasiryžta mokytis naujos užsienio kalbos. Vieni tai daro, tiesiog tam, kad lavintų save, kiti nori praplėsti savo žinias, treti tai daro dėl to, kad to reikalauja jų užimamos pareigos. Situacijų ir priežasčių, mokytis užsienio kalbos yra įvairių. Deja, užsienio kalbos mokymasis vieniems yra pakankamai lengvas, o kitiems tai gana sudėtingas procesas. Tam yra keletas priežasčių.

Naujausių tyrimų duomenimis, žmonėms, kuriems pakankamai sunkiai sekasi mokytis užsienio kalbų, jų smegenys, tiesiog nėra skirtos lingvistiniams įgūdžiams tobulinti. Kai kuriems žmonėms, gali būti lengviau arba sunkiau mokytis kalbų, tiesiog dėl skirtingų smegenų dalių tarpusavio nesusikalbėjimo. Paprasčiausiai, jų smegenys lengviau priima kitokio pobūdžio nei lingvistinę informaciją. Tai visiškai nereiškia, jog žmonės nėra gabūs ar protingi, taip tikrai nėra. Tiesiog, jiem lengviau įsisavinti kitus dalykus, bet tai nereiškia, jog išmokti kalbų jie negali.

Nepaisant protinių gebėjimų, dar yra ir kitų dalykų, kodėl kai kuriems kalbų yra mokytis lengviau, štai keletas priežasčių:

 • Analitinis mąstymas, kuris padeda greičiau įsisavinti kalbų specifiką, struktūrą bei taisykles.
 • Kalbų bagažas. Kai kurie, mokosi jau trečią ar ketvirtą užsienio kalbą, todėl dar vieną kalbą jiems yra išmokti lengviau. Be to,

Priežastys, dėl kurių verta mokytis užsienio kalbą

Šiandien, mokėti tik savo gimtąją kalbą tikrai negana. Pasaulis kupinas naujų galimybių, idėjų, pasiūlymų, kuriems užsienio kalba tiesiog būtina. Naujai išmokta užsienio kalba gali gerokai pakoreguoti gyvenimą, atverti naujas galimybes, padėti pakilti karjeros laiptais, išmokti naujų dalykų ir pan. Žinoma, mokytis naujos kalbos kai kuriems gali būti kiek sudėtinga, tačiau tai suteikia daugybę naudingų dalykų. Štai keletas jų:

 • Galima geriau pažinti pasaulį. Mokant užsienio kalbą, galima keliauti po įvairias šalis, bendrauti su vietiniais žmonėmis, įsigilinti į jų kultūrą, tradicijas, gyvenimą, bei suprasti daug naujų dalykų. Mus skiria daugybė kultūrinių skirtumų, tačiau kalba, padeda geriau pažinti kitas kultūras ir išsilaisvinti iš rėmų, kurie mus varžo. Tampa paprasčiau dalintis idėjomis, tradicijomis, gyvenimo būdu, skleisti įvairius dalykus, bei užmegzti naudingas pažintis.
 • Lengviau išspręsti įvairias situacijas. Gyvenimas nenuspėjamas, negali žinoti kur vieną dieną jis nuneš. Pasaulis pilnas žmonių, norint išgyventi ir nepasimesti naujoje aplinkoje, būtina bendrauti. Tik bendraujant galima spręsti problemas, įvairias situacijas ir susitvarkyti gyvenimą. Nemokant kalbos, visa tai tampa labai sunku. Užsiveria daugybė durų ir tampa sunkiau siekti savo tikslų.
 • Atsiveria naujos karjeros galimybės. Didelės kompanijos nuolat ieško žmonių visame pasaulyje, galinčių laisvai kalbėti daugiau nei viena kalba. Net ir mažose įmonėse, mokant daugiau nei vieną kalbą, asmuo gali jaustis laipteliu aukščiau

Užsienio kalbos, kurių mokytis yra lengviausia

Kiekviena kalba yra skirtinga. Skirtingi yra ir žmonės. Priklausomai nuo asmenybės, kalbų mokymasis gali būti labai skirtingas, vieniems ta kalba gali pasirodyti labai sunki, kitiems tai visai nesudėtinga. Kalbų mokymosi laikas yra gana individualus ir priklauso nuo keleto faktorių tokių kaip: kalbos sudėtingumas, mokymosi per dieną trukmė, motyvacija, kalbos panašumas į gimtąją kalbą. Visi šie faktoriai lemia kalbos išmokimo laiką. Vis dėlto, atsižvelgiant į besimokančiųjų nuomonę, komentarus ir jų mokymosi greitį yra skiriamos kalbos, kurios, kaip teigiama yra pakankamai nesudėtingos, todėl jas išmokti galima greičiausiai.

 • Ispanų – tai viena populiariausių bei lengviausiai išmokstamų kalbų. Vienas svarbiausių aspektų, dėl kurių šią kalbą mokytis gana paprasta yra tas, jog paprastai žodžiai rašomi taip kaip ir tariami. Žinoma, visuomet yra išimčių, tačiau daugelis žodžių rašomi taip kaip ir tariami. Pats žodžių tarimas čia gana paprastas ir keistų garsų nepasitaiko. Kiek sunkiau gali būti su gramatika, tačiau viskas nėra taip sudėtinga kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.
 • Portugalų – gramatiškai ši kalba labai panaši į kitas romanų šeimos kalbas. Žinoma, kalba turi tam tikras, tik šiai kalbai būdingas ypatybes. Ši kalba gana panaši į ispanų kalbą, todėl dauguma ispanų gana gerai kalba portugališkai.
  Prancūzų – mokantiems anglų kalbą, išmokti šią kalbą nebus sudėtinga.

Kalbos, kurias išmokti sunkiausia

Visuomet smagu išmokti naują kalbą. Naujai išmokta kalba, atveria vartus į platesnį pasaulio pažinimą. Tai galimybė praplėsti turimas žinias ir geriau pažinti kitas kultūras bei civilizacijas. Vis dėlto, kalbų mokymasis ne visuomet yra paprastas. Žinoma, yra keletas kalbų, kurias galima išmoksti gana paprastai ir gretai, tačiau norint išmokti kai kurias kitas, prireikia daug laiko ir pastangų. Kad būtų aiškiau, žemiau pateikiamas sąrašas kalbų, kurios lyginant su kitomis, yra vienos sunkiausiai išmokstamų.

 • Arabų – tai viena švenčiausių kalbų, o taip yra dėl to, kad šia kalba parašytas Koranas. Dėl šios priežasties, arabai itin aukština šią kalbą. Taip pat, jie aukština ir atvykėlius, kurie geba kalbėti šia kalba. Išmokus arabų kalbą ir apsilankius šalyse, kalbančiose šia kalba, galima pasijusti išminčiumi į kurį žiūrima su pagarba. Vis dėl to, išmokti šią kalbą gana sunku. Čia pakankamai sudėtingi žodžiai ir beveik nėra panašumo su Europos kalbomis. Be to, čia naudojamas specifinis arabų raštas, tad norint jį perprasti, prireikia nemažai laiko. Žinoma, turint noro ir užsidegimo, galima išmokti bet kokius dalykus, todėl ir arabų kalba, nėra kažkas tokio, ko nebūtų įmanoma išmokti.
 • Kinų – kinų kalba laikoma viena sudėtingiausių, nepaisant to, ja kalba beveik penktadalis pasaulio gyventojų. Tai toninė kalba, todėl keičiant toną, girdimi