Populiariausios kalbos pasaulyje

Kalba, tai viena svarbiausių funkcijų, kurias gali išreikšti mūsų kūnas. Kalbos dėka galime laisvai bendrauti, plėsti žinias, mokytis, lavėti, perduoti informaciją, pramogauti, mėgautis literatūra, muzika, filmais. Pasaulyje yra daugybė kalbų, vienos itin populiarios, kitos mažiau žinomos. Kadangi kalbų mokėjimas šiandien labai vertinamas, žemiau pateikiamas populiariausių ir plačiausiai naudojamų kalbų pasaulyje sąrašas. Galbūt šis sąrašas sudomins ir paskatins išmokti dar vien užsienio kalbą.

1. Kinų kalba. Tai, kalba, kuria pasaulyje kalba daugiausiai žmonių. Įvairių šaltinių duomenimis, teigiama, jog šia kalba visame pasaulyje kalba daugiau nei milijardas žmonių, daugiau nei 900 mln. žmonių, ši kalba yra gimtoji. Reikia paminėti, kad Kinija, žinoma kaip viena daugiausiai gyventojų turinčia šalimi, todėl nėra keista, kodėl ši kalba tokia populiari ir plačiai naudojama. Tai kalba, kuria kalba kas šeštas pasaulio gyventojas.

2. Ispanų kalba. Ši kalba yra gimtoji daugiau nei 400 mln. gyventojų. Tai kalba, kuri atveria galimybes daugybėje pasaulio šalių, ja kalbama Europoje, Pietų bei Centrinės Amerikos valstijose. Kalba paplitusi labai plačiai. Norintiems jos išmokti gera žinia ta, jog kalba nėra sudėtinga, todėl turint noro ją galima išmokti be didelių pastangų. Mokant šią kalbą, ne tik lengviau suprasti telenoveles, ispaniškas dainas, tačiau taip pat tampa lengviau susikalbėti daugelyje pasaulio valstybių.

3. Anglų kalba. Nors daugelis mano, jog anglų kalba yra populiariausia pasaulyje, vis dėlto ją lenkia kinų ir ispanų kalbos. Nepaisant to, anglų kalba vis tiek yra labai populiari. Ja kalba daugiau nei 900 mln. gyventojų visame pasaulyje. Tai kalba, kuri suprantama daugeliui ir atveria galimybes susikalbėti visame pasaulyje. Anglų kalba yra viena populiariausių kalbų verslo pasaulyje, taip pat keliaujant ir plėtojant tarptautinius santykius. Bėgant laikui, šios kalbos mokėjimas laikomas nebe privalumu, kaip anksčiau, o tiesiog būtinybe.

4. Hindi kalba. Tai Indijos valstybinė kalba, kuri yra gimtoji daugiau nei 258 mln. gyventojų. Ši kalba labiausiai paplitusi Šiaurinėje Indijos dalyje ir Pakistane. Mokant šią kalbą, Indijoje atveriamos didžiulės galimybės ir suteikiama daugybė privilegijų. Šios kalbos lengviausia mokytis žiūrint indiškus filmus, nes jie gana populiarūs, o kasmet jų sukuriama tūkstančiai. Ši kalba dėstoma daugelyje pasaulio universitetų, todėl norint jos išmokti, galima rinktis būtent šios kalbos studijas.

5. Arabų kalba. Tai viena seniausių kalbų pasaulyje, kuri maždaug 250 mln. gyventojų yra gimtoji. Kadangi šia kalba parašytas Koranas, tai daugybė musulmonų įvairiose šalyse taip pat kalba arabų kalba. Iš arabų kalbos kilo daug tarptautinių terminų, naudojamų ir šiandien (azimutas, kalis, algebra, alkoholis, karatas, tarifas). Kalba turi specialų arabų raštą. Ši kalba gana sudėtinga, tačiau nėra nieko neįmanomo, todėl norintys šią kalbą išmokti, turi tam visas galimybes.

Toliau rikiuojasi portugalų, bengalų, rusų, japonų, javiečių kalbos. Jos taip pat gana paplitusios visame pasaulyje ir yra vartojamos gana plačiai. Vis dėlto, jas lenkia kinų, ispanų, anglų, hindi bei arabų kalbos. Džiugu, kad šiomis kalbomis kalba daugybė žmonių visame pasaulyje, Tai užtikrina, jog dar daugelį metų šios kalbos bus naudojamos ir neišnyks. Tiems, kurie svarsto apie naujų kalbų mokymąsi, vertėtų pagalvoti apie paminėtas kalbas, jas mokant, ne tik atsiveria didžiulės galimybės, tačiau ir įgaunama pasitikėjimo savimi, daug žinių bei neįkainojamos patirties, kalbant su žmonėmis, kuriems šios kalbos yra gimtosios. Be paminėtų kalbų, yra ir daugelis kitų, todėl pasirinkti tikrai yra iš ko.