Priežastys, dėl kurių verta mokytis užsienio kalbą

Šiandien, mokėti tik savo gimtąją kalbą tikrai negana. Pasaulis kupinas naujų galimybių, idėjų, pasiūlymų, kuriems užsienio kalba tiesiog būtina. Naujai išmokta užsienio kalba gali gerokai pakoreguoti gyvenimą, atverti naujas galimybes, padėti pakilti karjeros laiptais, išmokti naujų dalykų ir pan. Žinoma, mokytis naujos kalbos kai kuriems gali būti kiek sudėtinga, tačiau tai suteikia daugybę naudingų dalykų. Štai keletas jų:

  • Galima geriau pažinti pasaulį. Mokant užsienio kalbą, galima keliauti po įvairias šalis, bendrauti su vietiniais žmonėmis, įsigilinti į jų kultūrą, tradicijas, gyvenimą, bei suprasti daug naujų dalykų. Mus skiria daugybė kultūrinių skirtumų, tačiau kalba, padeda geriau pažinti kitas kultūras ir išsilaisvinti iš rėmų, kurie mus varžo. Tampa paprasčiau dalintis idėjomis, tradicijomis, gyvenimo būdu, skleisti įvairius dalykus, bei užmegzti naudingas pažintis.
  • Lengviau išspręsti įvairias situacijas. Gyvenimas nenuspėjamas, negali žinoti kur vieną dieną jis nuneš. Pasaulis pilnas žmonių, norint išgyventi ir nepasimesti naujoje aplinkoje, būtina bendrauti. Tik bendraujant galima spręsti problemas, įvairias situacijas ir susitvarkyti gyvenimą. Nemokant kalbos, visa tai tampa labai sunku. Užsiveria daugybė durų ir tampa sunkiau siekti savo tikslų.
  • Atsiveria naujos karjeros galimybės. Didelės kompanijos nuolat ieško žmonių visame pasaulyje, galinčių laisvai kalbėti daugiau nei viena kalba. Net ir mažose įmonėse, mokant daugiau nei vieną kalbą, asmuo gali jaustis laipteliu aukščiau nei kiti darbuotojai.
  • Naudinga smegenų veiklai. Kalbų galima mokytis bet kokiame amžiuje, amžius visiškai neturi įtakos. Mokantis kalbų, itin suaktyvinama protinė veikla, o tai labai naudinga. Lavėja atmintis, mažėja rizika susirgti smegenų ligomis, atminties sutrikimais. Galima sakyti, jog mokantis kalbų ir lavinant atmintį, galima pasiekti labai gerų rezultatų ir net pamiršti vizitus pas gydytoją.
  • Lavinami tokie įgūdžiai kaip: kalbėjimas, klausymas, rašymas, skaitymas. Mokantis kalbų, paprastai reikia atlikti įvairias užduotis, lavinančias minėtus dalykus, todėl įgūdžiai tikrai lavėja.
  • Naujos pažintys. Bendraujant užsienio kalba, galima susirasti naujų pažinčių. Galima bendrauti internetu, kur gausu įvairiausių pažinčių svetainių, taip pat populiarūs socialiniai tinklai, taip sukuriamos neribojamos galimybės bendrauti su visu pasauliu. Žinoma, galima bendrauti ir gyvai, o ypač mokantis kalbos svečioje šalyje.
  • Plečiamas akiratis. Mokantis bet kokių naujų dalykų, plečiamas žinių bagažas ir sužinoma naujų dalykų. Mokantis kalbos, daug sužinoma apie šalies kultūrą, žmones bei daugybę kitų dalykų.
  • Greičiau įsisavinama informacija. Mokantis kalbų, reikia atsiminti daug žodžių, gramatikos taisyklių, visa tai itin lavina atmintį. Būtent dėl to, vėliau tampa lengviau mokytis bei atsiminti kitus dalykus ar net išmokti dar vieną kalbą.
  • Galima mėgautis meno kūriniais įskaitant knygas, filmus, dainas, jų originalo kalba. Smagu, kuomet galima žiūrėti mėgiamus filmus originalo kalba, kartais subtitrai arba dubliavimas nėra visai tikslus, arba net iškraipo kai kurias mintis ar sakinius. Dėl šios priežasties, suprasti originalo kalbą ir mėgautis originaliu filmo įgarsinimu labai gera. Taip pat, smagu kuomet galima skaityti knygas arba suprasti mėgiamų dainų tekstus, tuomet dainos įgauna kitokią prasmę.

Tai tik dalis priežasčių, kodėl verta mokytis užsienio kalbą. Nesvarbu kokio amžiaus būtumėte, mokytis niekada nevėlu. Kalbos atveria daugybę galimybių, todėl jei tik yra proga išmokti naują kalbą, nepraleiskite jos. Tai gali būti raktas į sėkmę arba naują gyvenimo etapą. Tie, kurie moka daugiau nei vieną kalbą, jau yra pranašesni už kitus. Ir jeigu išgirsite netaisyklingai svetima kalba kalbantį užsienietį, nesijuokite, nors ir neidealiai, tačiau jis geba kalbėti daugiau nei viena kalba.