Žodžių galia

Žodžiai, tai tikriausiai pati stipriausia jėga visuomenėje. Žinant jos stiprybę, galima ją panaudoti teigiamai, neigiamai, arba tiesiog panaudoti tam tikrus žodžius savo mintims ir būsenai išreikšti. Žodžiai gali padėti, gydyti, žeisti, skaudinti, šildyti, užjausti, paguosti. Tai stipriau ir galingiau už visas kitas priemones. Dažnai nė nesusimąstome, kokie galingi yra žodžiai. Tinkamai parinktas žodis, gali tai, ko negali net patys stipriausieji.

Kalbame kasdien, tačiau ne visuomet kreipiame dėmesį į tai ką sakome. Vis dėlto, reikia pradėti nuo to, jog teisinga kalba ir geras žodis yra aiškiausias dorovės ženklas. Tobulinant savo kalbą ir žodžius, tampama labiau subrendusiais, protaujančiais žmonėmis. Tinkamai parenkant žodžius ir teisingai dėliojant mintis, galima paveikti kitus, padaryti jiems įspūdį, susižavėjimą, arba priešingai, parinkus netinkamus, neapgalvotus žodžius, galima pelnyti panieką, pasibjaurėjimą ir pyktį. Visuomet reikia tinkamai apgalvoti savo žodžius. Deja, dauguma asmenybių, yra tiesiog per daug spontaniškos ir sako, tai ką galvoja. Tai gali būti prilyginama nuoširdumui, tačiau, kartais tai ką galvojame, nebūtinai turi būti išsakoma. Kartais mintys turi likti mums patiems. Neapgalvoti ir per greit ištarti žodžiai, gali žeisti arba skaudinti, arba tiesiog paveikti pašnekovą ne taip kaip tikimasi.

Kalbėti tokiais žodžiais kurie kupini įkvėpimo, entuziazmo, padrąsinimo, visuomet yra maloniau nei klabėti piktai ir niekingai. Malonūs ir šilti žodžiai, tai lyg muzika ausims. Jie sušildo ir paliečia iki širdies gelmių. Kartais šilti ir paguodžiantys žodžiai yra būtent tai, ko tuo metu labiausiai reikia. Dažnai nutinka taip, jog šalia nėra žmogaus kuris galėtų juos pasakyti, tuomet tampa dar sunkiau. Apniukus blogoms ir juodoms mintims, prisigalvojama įvairiausių dalykų. Tačiau teisingi ir laiku parinkti žodžiai, gali padėti atsisakyti blogų minčių. Jie netgi gali išgelbėti nuo savižudybės ir savęs žalojimo. Galbūt tai skamba kiek per stipriai, tačiau tokia yra tiesa. Yra pulkas gerų žmonių, mielai sutinkančių aukoti savo laiką, vien tam, kad galėtų išklausyti ir paguosti tuos, kuriem to labiausiai reikia. Dažnai tai būna pats geriausias vaistas, kuris padeda atverti akis ir į pasaulį pažvelgti kitu kampu.

Žodžio galia išties labai stipri. Turbūt kiekvienas yra patyręs akimirkų, kuomet pasakomas netinkamas žodis, kuris įstringa ilgam. Galbūt jis pasakytas netyčia, galbūt tai pykčio išraiška ar emocijų protrūkis. Kas tai bebūtų, pikti žodžiai lieka ilgam. Jie žeidžia ir įsirėžia taip, jog negalime jų pamiršti ir nuolat juos prisimename. Kalbant apie gražius žodžius, yra kiek kitaip. Gražius ir gerus žodžius girdėti visuomet labai malonu. Jie nuspalvina dieną, sušildo ir priverčia nusišypsoti, tačiau dėl nepaaiškinamų priežasčių, juos atsimename tik kai kurį laiką. Tai lieka mūsų atmintyje, tačiau tik kaip gražus atsiminimas. Apie juos negalvojame nuolat. O štai blogi ir niekingi žodžiai lieka ilgam. Kažkodėl blogis šiuo atveju laimi.

Ne visuomet pavyksta sutramdyti jausmus ir valdyti savo žodžius. Žinoma, ištarus tai, ko nederėjo sakyti ir mus pačius ima pyktis, tačiau yra sakoma, jog žodis ne žvirblis, todėl jam išskridus, jo nesugrąžinsi. Pasaulyje ir taip yra pakankamai daug negatyvumo, blogio ir skausmo. Nereikia leisti, jog jo būtų dar daugiau. Su pykčiu ir blogomis emocijoms reikia kovoti. Tiesa, gyvenime yra įvairių situacijų ir kartais reikalingi patys įvairiausi ir galbūt ne patys gražiausi žodžiai. Žodžiai gali žeisti arba gydyti, norėtųsi, jog žodžiai tik gydytų, nes tuomet pasaulis būtų geresnis. Gėrio ir taikos šiandien labai trūksta.